IBS KIRSAL BÖLGELERDE KATARAKT AMELİYATLARI DEVAM EDİYOR..

İBS derneğinin katarakt ameliyatları projesi afrika’da hızla devam ediyor. Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan  8. Etapta ameliyatları tamamlanan hastalar yine görebilmenin sevincini yaşıyorlar.

Dernek yetkilileri, bir adamın sahip olduğu en değerli şeylerden olan görebilme yetisini tekrar kazanan katarakt hastalarının sevinçlerini anlatacak kelime bulmanın zor bulunduğunu söylüyorlar. Tekrar görebilme hayallerini çoktan unutan yaşlılar ameliyattan sonrasında tekrar görebildiklerine kendileri bile inanamıyor. Duydukları coşku ve mutluluğu “ALLAH Razı Olsun sebep olanlardan” diyerek dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz hafta 100 yoksul etiyopya'lının daha ameliyatı gerçekleştirilerek gün ışığına kavuşmaları sağlandı. Katarakt hastalığının yoğun olarak görüldüğü güney bölgesinde yapılan ameliyatlar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Afrika’da 1 bireyin katarakt ameliyatı 100$ karşılığında yapılabiliyor. Organizasyonlarına yardım etmek isteyen hayırseverler www.ibs.org.tr web sitesinden veya + 90 216 545 71 71 numaralı telefonlarından kendileriyle irtibata geçebilirsiniz. Vakif haberleri olarak yapmış oldukları faaliyetlerin devamını dileriz Allah razı olsun emeği geçenlerden

 

Tüm hakları saklıdır